W załączeniu list Pani Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej na temat zabezpieczenia dzieci przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.
List do pobrania

Zdjęcia23 października 2018 klasy IV wybrały się na wycieczkę do Sztolni Czarnego Pstrąga i Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Pierwszą atrakcją była wizyta w Sztolni Czarnego Pstrąga, która znajduje się pośrodku Parku Repeckiego w Tarnowskich Górach. Krętymi schodami ok 30 m. zeszliśmy do podziemnej przystani. Pod ziemią wsiedliśmy do zacumowanych łodzi i przy świetle lamp górniczych przepłynęliśmy 600 m pomiędzy szybem „Sylwester” a szybem „Ewa”. Przewodnik opowiadał jak powstała sztolnia, do czego służyła, skąd wzięła się jej nazwa oraz wiele innych ciekawych rzeczy, m.in. to że Sztolnia Czarnego Pstrąga jest zgłoszona na listę światowego dziedzictwa „UNESCO”.

Nasza świetlica bierze udział w programie "Się gra się ma". Mamy możliwość wygrania gier planszowych, a nawet wyposażenia świetlicy.

Proszę o oddawanie (codziennie jeden raz) głosów na naszą świetlicę wchodząc na poniższy link.
Można otrzymać więcej punktów podając numer paragonu za zakupiony produkt promocyjny w sklepach SMYK.

Dyrekcja i wychowawcy świetlicy Szkoły Podstawowej nr 17 w Jaworznie

ZdjęciaW piątek 19 października 2018 roku uczniowie z klasy IVA i IVB wzięli udział w warsztatach żywieniowych „ZIELONA KRAINA. EDUKACJA ZE SMAKIEM” przeprowadzonych na terenie naszej szkoły przez przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków.

„Zielona Kraina” to unikalny i autorski projekt o zasięgu ogólnopolskim, którego zadaniem jest edukacja młodego pokolenia w zakresie zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia. Podczas interaktywnej części teoretycznej wykwalifikowani dietetycy omówili Piramidę Zdrowego Żywienia. W części praktycznej warsztatów dzieci kształtowały prawidłowe nawyki żywieniowe poprzez zabawę oraz praktyczną naukę przygotowywania smacznych i zdrowych posiłków z wykorzystaniem nieprzetworzonej żywności roślinnej (warzywa, owoce, orzechy, pestki).

W środę 24 października w godzinach 17 - 18:30  zapraszamy wszystkich rodziców na konsultacje indywidualne z wychowawcami i nauczycielami naszej szkoły.

ZdjęciaPierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 17 są od wczoraj pełnoprawnymi uczniami.

W dniu 15 października 2018 roku odbyło się w naszej szkole pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień nie tylko dla uczniów i wychowawców, ale także dla rodziców. Uroczystość przygotowały klasy Ia i Ib pod opieką pani Anny Martyki i Anny Wilczek. Akademię prowadziła pani Barbara Ziętek, opiekun SU.

ZdjęciaTradycyjnie z okazji Święta Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną Familiadę. Nauczyciele rywalizowali z uczniami w 10 konkurencjach.

Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat bajek i sportu. Publiczność podziwiała najnowsze trendy w modzie i nauczyła się jak wyrabiać ciasto naleśnikowe.

ZdjęciaEuropejski Dzień Języków, choć w naszej szkole obchodzony w tym roku z lekkim poślizgiem, cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, zarówno młodszych jak i starszych.

Jak zawsze była to dobra okazja do zabawy i sprawdzenia swoich kompetencji językowych. Była też muzyka i literatura

Zdjęcia28 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.

Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

W dniach 24-28 września 2018r. uczniowie klasy 5A uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w Soblówce.

DZIEŃ 1 (poniedziałek) - 24 września 2018

Mimo braku sprzyjającej pogody nie było czasu na nudę. Na pierwszych warsztatach wykonywaliśmy pamiątki techniką decoupage. Potem "lekcja zoologii" , a wieczorem zabawy integracyjne na wesoło.