• ozobot

  nowoczesne pomoce dydaktyczne

 • zainteresowania

  rozwijanie zainteresowań i umiejętności

 • klasy pływackie

  nauka pływania

 • sztandar

  tradycja i nowoczesność

tajemnicza kopalnia 2 20170929 186128951825.09.2017 roku klasa IV a wraz z opiekunami panią Beatą Wroną i panem Jakubem Biłykiem udali się na wycieczkę do kopalni srebra w Tarnowskich Górach.

Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili interaktywne muzeum , w którym uczniowie zapoznali się z historią kopalni. Młodzież zobaczyła film poświęcony początkom tego miejsca. W muzeum uczniowie ujrzeli narzędzia związane z pracą górników, surowce mineralne tzw. galeny ołowiu i srebra. Następnie uczestnicy zjechali w głąb ziemi, aby udać się na spacer wąskimi i niskimi korytarzami kopalni. Po drodze w zwiedzaniu towarzyszył śmiałkom duch Skarbnika, którego historię dzieci poznały podczas eskapady. Największą atrakcją pod ziemią okazał się spływ łodziami.  Po zwiedzaniu grupa udała się do parku w Świerklańcu, gdzie aktywnie spędziła czas na świeżym powietrzu. Wycieczka była ciekawą formą zajęć pozalekcyjnych  i integracji zespołu klasowego.

nauczyciel: Jakub Biłyk