• ozobot

  nowoczesne pomoce dydaktyczne

 • zainteresowania

  rozwijanie zainteresowań i umiejętności

 • klasy pływackie

  nauka pływania

 • sztandar

  tradycja i nowoczesność

ZdjęciaW piątek 19 października 2018 roku uczniowie z klasy IVA i IVB wzięli udział w warsztatach żywieniowych „ZIELONA KRAINA. EDUKACJA ZE SMAKIEM” przeprowadzonych na terenie naszej szkoły przez przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków.

„Zielona Kraina” to unikalny i autorski projekt o zasięgu ogólnopolskim, którego zadaniem jest edukacja młodego pokolenia w zakresie zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia. Podczas interaktywnej części teoretycznej wykwalifikowani dietetycy omówili Piramidę Zdrowego Żywienia. W części praktycznej warsztatów dzieci kształtowały prawidłowe nawyki żywieniowe poprzez zabawę oraz praktyczną naukę przygotowywania smacznych i zdrowych posiłków z wykorzystaniem nieprzetworzonej żywności roślinnej (warzywa, owoce, orzechy, pestki).

Degustacja samodzielnie przyrządzonych sałatek, koktajlów owocowo – warzywnych, słodyczy i innych posiłków przygotowanych według podanych przepisów, sprawiły dzieciom olbrzymią radość i satysfakcję. W części podsumowującej zajęcia uczniowie rozwiązywali quiz, który miał na celu utrwalenie zdobytej wiedzy. Wszyscy uczestnicy otrzymali również ulotki, na których w przystępny sposób przedstawione zostały zasady zdrowego odżywiania. Stosowanie ich od najmłodszych lat, zmniejsza ryzyko wystąpienia w przyszłości chorób cywilizacyjnych – cukrzycy, chorób serca, otyłości, większości nowotworów.