• ozobot

  nowoczesne pomoce dydaktyczne

 • zainteresowania

  rozwijanie zainteresowań i umiejętności

 • klasy pływackie

  nauka pływania

 • sztandar

  tradycja i nowoczesność

 09 do 13.09. 2019 r. odbyła się wycieczka szkolna do Jarnołtówka. Wzięli w niej udział uczniowie klasy Vb i VIa.
Celem naszej wyprawy było zwiedzanie miasta i jego okolic.

W Jarnołtówku wspinaliśmy się na  kamienną zaporę o wysokości 15 m, która w dniach powodzi lipcowej z 1997r. uchroniła to miasto od zalania. Następnie zwiedzaliśmy Kopalnie Złota wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem oraz Średniowiecznym Parkiem Techniki. Nie lada wyczynem było dla nas zdobycie Biskupiej Kopy ( 890 m n.p.m), która jest najwyższym szczytem Gór Opawskich. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Twierdzy Kłodzko wraz z podziemnymi chodnikami, a dokładnie labiryntami,  rozciągającymi się pod stokiem bojowym Twierdzy. Wyjazd uważamy za udany i mamy nadzieję, że kolejna wycieczką będzie równie interesująca.